Chmura IBM wspiera rozwój firm w Europie Środkowej i Wschodniej

Start-up’y i rozwijające się firmy z Europy Środkowej i Wschodniej sięgają po rozwiązania IBM, pozwalające im na tworzenie nowych modeli biznesowych i dostarczanie usług za pośrednictwem chmury obliczeniowej. Dzięki platformom Bluemix oraz SoftLayer przedsiębiorstwa z wielu branż, m.in. medycznej, gier wideo i bezpieczeństwa, mogą rozwijać się na rynku lokalnym oraz międzynarodowym.

Wiele podmiotów z Europy Środkowej i Wschodniej wdrożyło w ostatnim czasie rozwiązania chmurowe IBM, umożliwiające rozwój biznesu i wyjście na kolejne rynki. Klienci korzystają m.in. z Bluemix, czyli platformy dla deweloperów pozwalającej na tworzenie interaktywnych, mobilnych i opartych na analityce aplikacji, które mogą być hostowane na infrastrukturze SoftLayer. Są wśród nich:

– Chcemy rozszerzyć naszą działalność na inne rynki europejskie. Dzięki chmurze IBM możemy zrobić to płynnie, a klienci mają pewność tej samej jakości usług bez względu na miejsce pobytu – mówi Paweł Sieczkiewicz, współzałożyciel Telemedi.co. – Bez wsparcia chmury IBM prawdopodobnie nie bylibyśmy w stanie podołać takiemu wyzwaniu – dodaje.

Uruchomienie Bluemix to efekt wartej miliard dolarów inwestycji IBM. Zapewnia dostęp do ponad 100 przyjaznych deweloperom narzędzi i usług, które powstały z połączenia rozwiązań open-source z produktami IBM oraz innych dostawców. W efekcie twórcy oprogramowania są w stanie tworzyć najwyższej klasy aplikacje chmurowe dla masowego odbiorcy.

SoftLayer został przejęty przez IBM w lipcu 2013 r. Infrastruktura SoftLayer stanowi obecnie fundament chmurowego portfolio IBM – obejmującego również oprogramowanie i rozwiązania warstwy pośredniej –
i zapewniającego firmom skalowalność, proste zasady dotyczące opłat i kontrolę niezbędną do przeniesienia działalności w chmurę. W styczniu IBM ogłosił, że zainwestuje 1,2 mld dolarów w rozwój swoich centrów przetwarzania danych, zwiększając zasięg i zdolność świadczenia usług. Obecnie centra SoftLayer znajdują się w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Australii oraz Europie – m.in. w Londynie, Paryżu, Frankfurcie oraz Amsterdamie i Almere w Holandii.

Całkowite przychody IBM z tytułu świadczenia usług cloud computing wyniosły 7,7 mld dolarów za okres od marca 2014 r. do marca 2015 r, a wzrost w pierwszym kwartale 2015 r. – ponad 60 proc. Rozwiązania IBM Cloud świadczone jako usługa biznesowa, dostarczane są zarówno w modelu PaaS, jak i IaaS.

Więcej informacji na temat oferty IBM w obszarze cloud computing można znaleźć pod adresem: www.ibm.com/cloud

 

 


dostarczył infoWire.pl